
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
NA SKÓRĘ GŁOWY
Mezoterapia mikroigłowa - czyli nakłuwanie skóry w celu wprowadzenia w jej głąb odżywczych składników jest nieiwazyjnym zabiegiem kosmetologicznym o szerokim zastosowaniu. Ponieważ specjalizuję się w trychologii i posiadam wieloletnią praktykę w tej dziedzinie szczególnie dostrzegam potencjał mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem narzędzia Dermapen. Taki sposób aplikowania związków odżywczych sprawia, że terapia charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jak wygląda zabieg mezoterapii dermapen, dla kogo jest przeznaczony oraz jak się do niego przygotować? Odpowiedzi na te pytania poniżej.
Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem - jak przed każdą procedurą kosmetologiczną naruszającą ciągłość skóry - należy zachować podstawowe środki ostrożności, czyli nie przyjmować leków rozrzedzających krew (np. aspiryny), nie spożywać alkoholu etc. Nakłuwanie skóry uruchamia w niej procesy odbudowy - dochodzi do syntezy włókien kolagenowych, a krążenie krwi zostaje pobudzone - dzięki temu wraz z krwią dotleniane są komórki skóry, które lepiej przyjmują odżywcze składniki.
Dzięki dostarczeniu substancji wgłąb skóry pobudzone są również mieszki włosowe - co działa stymulująco np. w terapii przy wypadaniu włosów (o rozmaitej etiologii). Dermapen 4 to urządzenie szczególnie polecane w przypadku trychologicznych zabiegów, charakteryzuje się wysoką efektywnością. Urządzenie posiada aż 16 mikro-igiełek - nakłuwają one skórę na określoną cyfrowo głębokość - w zależności od potrzeb pacjenta może ona wynosić od 0,1 mm do 2,5 mm. Co istotne, nakłuwanie odbywa się w sposób bardzo intensywny - 2000 nakłuć na sekundę to norma. Z tego względu zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen nie należy do najbardziej komfortowych doświadczeń, choć sam w sobie jest bezbolesny.
Dla kogo ?
Zabieg sprowadza się nie tylko do stymulacji poprzez mikrouszkodzenia, ale przede wszystkim do dostarczenia odżywczych składników. One również są dobierane indywidualnie, po konsultacji ze specjalistą trychologiem, nakłada się je na skórę głowy, a następnie przystępuje do nakłuwania jej powierzchni.