ice

INFUZJA TLENOWA

infuzja

Czym jest infuzja tlenowa?

Medycyna estetyczna we współczesnym wydaniu umożliwia uzyskanie zadowalających efektów przy minimalnej inwazyjności. Przykładem zabiegu o szerokim spectrum działania jest oferowana przez nasz gabinet w Bielsku - Białej infuzja tlenowa. To idealny sposób na zagwarantowanie skórze optymalnego poziomu nawilżenia, dotlenienia - a co za tym idzie - młodego wyglądu. Ponieważ dziedziną, w której się specjalizujemy jest pielęgnacja skóry głowy - również pod tym względem wykorzystywana jest przez nas infuzja tlenowa.

infuzja-2

Ten bezbolesny i bezinwazyjny zabieg opiera się na wykorzystaniu tlenu hiperbarycznego - czyli pod ciśnieniem. Za jego pomocą aktywne składniki odżywcze są aplikowane w głębsze warstwy skóry głowy. W ten sposób eliminowane są problemy natury dermatologicznej, które mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów.
Tlen hiperbaryczny wykazuje korzystne działanie na skórę głowy, ponieważ:

- stymuluje krążenie krwi w komórkach - co gwarantuje optymalne ich dotlenienie;

- oddziałuje na gruczoły łojowe - hamując nadprodukcję sebum;

- zwiększa poziom elastyczności skóry;

- ułatwia proces regeneracji - np. w stanach zapalnych;

Co istotne, już bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można zaobserwować pierwsze efekty infuzji tlenowej. Skóra głowy zostaje optymalnie dotleniona, a także odżywiona dzięki zawartości ampułek. Oczywiście zawartość takich ampułek dobierana jest indywidualnie - w zależności od potrzeb Klienta/tki, rodzaju skóry, wieku. Do najczęściej stosowanych składników zalicza się m.in. kwas hialuronowy w nisko cząsteczkowej postaci (oddziałujący integrację włókien kolagenu i elastyny, a także stymulujący fibroblasty).

kosmetyki

W naszym gabinecie mamy do zaoferowania najlepszej jakości preparaty trychologiczne. Stworzone na bazie nanotechnologii kosmetyki mają za zadanie oddziaływać na głębsze warstwy skóry głowy oraz na mieszki włosowe. Wskazaniami do wykonania zabiegu infuzji tlenowej pozostają:

 • łysienie - zarówno w postaci androgynowej, jak i plackowatej, o dowolnej etiologii;
   
 • nadmierne wypadanie włosów;
   
 • łojotok - będący źródłem innych problemów z kondycją skóry głowy;
   
 • stany zapalne skóry głowy - typu łojotokowego, atopowego i inne;
   
 • niedostateczne nawilżenie skóry głowy (sucha skóra);
   
 • zapalenie mieszków włosowych;
   
 • łupież;
Infuzja3

Zachęcamy do wypróbowania nowoczesnej metody pielęgnacji skóry głowy, jaką jest infuzja tlenowa. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i całkowicie bezbolesny, można go wykonywać w każdym wieku, zarówno na młodej, jak i dojrzałej skórze. W zależności od tego, jak złożony jest problem, wykonuje się od jednego do kilku zabiegów. Oprócz fachowej obsługi zapewniamy naszym Klientom również harmonijną, umożliwiającą pełne zrelaksowanie się, atmosferę.