ice

KRIOLIPOLIZA COOLTECH

odchudzanie przez zamrażenie

cooltech

COCOON MEDICAL COOLTECH

Zabiegi wyszczuplające wykonywane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej mogą przybierać różnorodne metody.

Do tych gwarantujących widoczne efekty niewątpliwie można zaliczyć proponowaną przez nas w Bielsku - Białej kriolipolizę - czyli wymrażanie komórek tłuszczowych.

Posiadamy certyfikat potwierdzający przeszkolenie w zakresie korzystania z innowacyjnego sprzętu CoolTech.

Kriolipoliza jest techniką opierającą się o odkrycie amerykańskich naukowców dotyczącego podskórnych komórek tłuszczowych i ich wrażliwości na oddziaływanie ujemnych temperatur.

Sesje kriolipolizy przeprowadzamy z wykorzystaniem niezwykle skutecznego urządzenia CoolTech.

Modelowanie sylwetki z jego pomocą odbywa się w sposób bezinwazyjny, a jednak gwarantuje rezultaty równie spektakularne, co regularna liposukcja.

kriolipoliza12

Wymrażanie komórek tłuszczowych przy pomocy urządzenia CoolTech odbywa się w sposób kontrolowany - zmagazynowane w tkankach trójglicerydy zostają zamrożone, a następnie generowany jest ich rozpad. Uszkodzone komórki są następnie usuwane z organizmu. Kriopoliza jest zabiegiem wykonywanym miejscowo, co oznacza, że umożliwia ona precyzyjną redukcję tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie konkretnej partii ciała. W tym celu tkanka tłuszczowa musi być schłodzona do temperatury rzędu -8 °C oraz utrzymać się na tym poziomie przez co najmniej 70 minut.

Kriolipoliza CoolTech jest optymalnym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej oraz na wyszczuplanie sylwetki. Partia skóry podczas zabiegu jest zasysana i schładzana - w precyzyjny sposób. Dzięki zassaniu niska temperatura aplikowana jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, z kolei krążenie krwi w tym obszarze jest redukowane. Aby uniknąć ryzyka odmrożenia stosujemy w naszym salonie innowacyjną membranę CoolTech, a skórę pokrywa się specjalnym żelem.

Podczas licznych walorów kriolipolizy można wymienić przede wszystkim:

 • skuteczność metody - która jest porównywalna z chirurgicznym zabiegiem liposukcji. Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej nawet o 30 proc.;
   
 • bezpieczeństwo - ponieważ urządzenie wyposażone w membranę CoolTech chroni skórę przed odmrożeniami, dodatkowo natomiast posiada status przyrządu medycznego - a do tego jest bezinwazyjne;
   
 • pozwala osiągnąć optymalne rezultaty u każdego - głowice dopasowują się do anatomicznej budowy pacjenta;
   
 • gwarancję oszczędności czasu - do codziennych aktywności można powrócić zaraz po zabiegu;
   
 • długotrwałość rezultatów, bez ryzyka pojawienia się efektu jo-jo - raz wymrożone komórki tłuszczowe nie odbudowują się już;

 

Przeciwwskazania do kriolipolizy istnieją, choć jest ich niewiele. Zalicza się do nich:

 • nowotwory;
   
 • stany zapalne skóry;
   
 • żylaki;
   
 • niezagojone blizny;
   
 • ciąża i okres laktacji;
   
 • tatuaż w miejscu, w którym miałby być wykonany zabieg;
Cooltech

COOLTECH - ALTERNATYWA DLA LIPOSUKCJI

Przygotowanie do zabiegu obejmuje konsultację wstępną - obejmującą pomiar tkanki tłuszczowej, jak również wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Na dzień przed zabiegiem z wykorzystaniem urządzenia CoolTech nie powinno przyjmować się leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (zmniejszających krzepliwość), a także spożywać alkoholu.

Warto pamiętać, że pełne efekty zabiegu kriolipolizy stają się widoczne z czasem.

Pierwsze różnice można zauważyć po kilku dniach, wyraźniejsze rezultaty po 2 tygodniach, a ostateczną ich formę - po około 3 miesiącach. Dodatkowo zabieg może być powtórzony po 6 tygodniach.

Przez okres pozabiegowy, w czasie którego usuwany jest nadmiar komórek tłuszczowych, trzeba pamiętać o intensywnym nawadnianiu organizmu.