ice

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

mezoterapia mikroigłowa

Optymalne odżywienie skóry

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej o wszechstronnym zastosowaniu pozostaje także mezoterapia. W naszej ofercie znajduje się mezoterapia mikroigłowa wykonywana przy pomocy specjalnego urządzenia mającego postać "długopisu" z końcówką nakłuwającą - dermapen.

Zabieg mezoterapii ma zagwarantować optymalne odżywienie skóry przy pomocy odpowiednich specjalistycznych preparatów. Są one aplikowane przy pomocy głębokich nakłuć. Mimo, iż mezoterapia jest kojarzona przede wszystkim z pielęgnacją ud, pośladków, dłoni, twarzy czy dekoltu, to w naszym gabinecie proponujemy Państwu mezoterapię skóry głowy. Jej wyjątkowość sprowadza się do tego, że stosowane aktywne substancje eliminują takie problemy, jak nadmierne wypadanie włosów czy łysienie. Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy jest doskonałym sposobem na kompleksowe leczenie także przy włosach łamliwych, wolno rosnących, wymagających intensywnej regeneracji. Aktywne składniki są aplikowane bezpośrednio, na poziomie komórkowym, dzięki czemu do pracy stymulowane są mieszki włosowe.

mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa pozwala na osiągnięcie rezultatów już po kilku zabiegach - stan skóry poprawia się na poziomie strukturalnym. Oczywiście, aby zauważyć wyraźne zmiany, konieczne jest odbycie serii zabiegów - w odstępie kilku tygodni. Częstotliwość procedur dobierana jest indywidualnie, podobnie jak skład preparatów odżywczych. Dobrą informacją jest to, że do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

 

Mimo, iż mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności, to jednak można zauważyć pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Zalicza się do nich:

  • rozwinięte stany zapalne skóry;
     
  • infekcje o podłożu wirusowym, bakteryjnym bądź grzybiczym;
     
  • konieczność przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi;
     
  • ciążę oraz okres karmienia piersią;
     
  • choroby autoimmunologiczne (takie jak łuszczyca, SM, miastenia, bielactwo etc.);
     
  • nowotwory;
     
  • alergie na którykolwiek ze składników preparatu, który mógłby być wykorzystany;
     
  • skłonność do powstawania bliznowców;
mezoterapia mikroigłowa

Warto pamiętać również o tym, że nawet jeżeli przeciwwskazania nie występują, to trzeba się liczyć z tymczasowymi "skutkami ubocznymi", wśród których wymienia się zaczerwienienie i obrzęk skóry. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii mikro-igłowej trzeba unikać uciskania miejsc, które nakłuwano, a także stosowania drażniących skórę kosmetyków.