ice

TRYCHOLOGIA

trychologia

BADANIE SKÓRY GŁOWY

Konsultacja trychologiczna to pierwszy i najważniejszy etap w drodze do zdrowych włosów! Jest bardzo wiele przyczyn powodujących wypadanie włosów i problemów ze skórą głowy. Jeśli dotyczy to Twojej głowy zgłoś się do mnie na konsultacje oraz badanie skóry głowy.

Podczas przeprowadzonego badania trychologicznego oraz wywiadu trycholog określa rodzaj skóry, jej potrzeby, problemy, eliminuje błędy pielęgnacyjne, dobiera preparaty dostosowane do jej potrzeb, opracowuje indywidualne kuracje trychologiczną oraz decyduje o konieczności szczegółowej diagnostyki i ewentualnej konsultacji z innymi specjalistami. Jeśli będzie taka potrzeba.

W trakcie wizyty, specjalista oceni stan skóry głowy używając specjalistyczną mikrokamerę, która powiększa x400.

trychologia 2

Trycholog przeprowadza z pacjentem obszerny i szczegółowy wywiad na temat aktualnego stanu zdrowia, przebytych chorób , przyjmowanych leków, suplementów, używanych preparatów, trybu życia, diety, alergii i pozostałych czynników które wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, a co za tym idzie na skórę głowy i włosy.

Z pomocy trychologa korzystamy, gdy zauważymy następujące problemy: łupież, świąd skóry głowy, nadmierną utratę włosów, łysienie, zaczerwienienie i wypryski na skórze głowy.

Trycholog ocenia stan skóry głowy, stan cebulek włosowych i włosów. Ustala przyczynę występowania schorzeń skóry głowy i problemów np.: z łysieniem. Specjalista pomaga dobrać indywidualny, odpowiadający problemowi sposób pielęgnacji włosów oraz sugeruje ewentualne metody leczenia schorzenia. Trycholog przeprowadza także zabiegi na skórę głowy i włosy.

Trychologia 3

Do pierwszej wizyty należy się odpowiednio przygotować:

  • Nie myć głowy przez 24h, abym mogła ocenić stopień pracy gruczołów łojowych i stopień keratynizacji naskórka na głowie.
     
  • Ważne jest także aby nie stosować żadnych środków do stylizacji skóry głowy, typu suchy szampon, pianki, lakiery itp.
     
  • Jeśli posiadamy badania aktualne (do 6 miesięcy wstecz), to bardzo proszę zabrać ze sobą.
     
  • Będę pytała o przyjmowane leki, suplementy, przebyte choroby, operacje, diety, miesiączkę oraz choroby autoimmunologiczne w rodzinie.